Amikor egyedi, mérték után készített menyasszonyi ruhákról beszélünk, logikusan merül fel első kérdésként, hogy mi adja meg egy ruha egyediségét? Természetesen számtalan tényező. Igyekszem ezeket egy blogsorozatban összegyűjteni.
Első rész:
Koncentrálhatunk például a ruhán belül egy területre. Ennek a területnek a kiválasztása is sokféle szempont alapján történhet. Például: melyek azok az előnyös testrészeink, testtájaink, amelyeket szeretnénk kiemelni; vagy épp ellenkezőleg, van-e olyan rész, amit inkább leplezni szeretnénk.
De figyelembe vehetjük azt is, hogy milyen jellegű lesz az esemény. Például: szabad területen, ahol lehet hűvösebb is az idő, vagy éppen tűzhet a nap, vagy hosszú lesz a szertartás, így a vendégek hosszú ideig látják majd a menyasszony hátát stb.
Befolyásolja a ruha jellegét, hogy milyen programokat szervezünk a szertartás után. Pl. megnyitja-e a rendezvényt a menyasszony és vőlegény egy tánccal; lesz-e menyasszonytánc, vagy a rokonság készül-e menyasszonyrablással. Vagy inkább partijellegűre tervezzük az eseményt állófogadással.
Egy esküvőszervező nyilván még színesebb szempontrendszert tudna itt felvázolni. Én inkább itt arra szeretném felhívni a figyelmet, hogy érdemes a ruha elképzelése előtt ilyen kérdéseket is végiggondolni, hogy az életünk ilyen kiemelkedő eseményén a számunkra legideálisabb ruhát választhassuk.
És hogy végül ruha-kialakítási tippet is adjak: érdemes lehet átgondolni, hogy a ruha hátrésze legyen az a terület, amire a figyelmet irányítani szeretnénk. A weboldal galériájában találtok erre két megvalósult mintát is: Selyemből készült térdig érő esküvői ruha, masnis hátkivágással, Selyemből és franciacsipkéből készült térdig érő ruha, csipkemintás, mély hátdekoltázssal.
Ezeken kívül pedig néhány képpel szeretnék még újabb inspirációt adni.
Comments